logo-mini

Svatby

Focení průběhu svatebního dne od příprav nevěsty až po noční zábavu.
Možnost natočení svatebního videoklipu.

Focení svatby považuju za nejednoduchou disciplínu a beru ho zodpovědně. Hlavně obřad je událost, která má svá specifika a stojí za to se na ni připravit. U venkovních obřadů obzvlášť, jelikož se často konají v době kolem poledne, kdy je v případě slunečného dne nejméně lichotivé světlo.
A další důležité fotky ze svatby jsou párové fotky nevěsty a ženicha. Ideální je nechat toto focení až na večerní světlo, nicméně pokud fotíme jen „OBŘAD“, děláme tyto fotky po focení skupin. Doporučuji si na to vyhradit dostatek času, minimálně 45 minut.
Na předsvatební schůzce probereme celý svatební den krok za krokem a já vás upozorním na věci, na které stojí za to se zaměřit a promyslet dopředu. Obdržíte ode mě i pár tipů na to, aby fotky vypadaly co nejlépe.
Fotky ze svatby vybíráme my a počet, který vám následně upravíme, závisí na typu balíčku. Nicméně na fotkách budete mít všechny důležité okamžiky z vašeho dne.

Cena dle dohody

Pár tipů pro nevěstu a ženicha při focení obřadu

  • Pokud nevěsta přijede autem, její první fotky jsou při vystupování z auta. Koukněte na mě, nesledujte jen svoje boty. Usmějte se. Je to váš den a jste krásná. Ukažte to a užijte si to.
  • Při příchodu do obřadní síně/k oltáři se nedívejte na nohy (platí i pro ženicha). Můžete se kouknout do objektivu = na mě, na toho, kdo vás vede.
  • Když, ženichu, čekáte na nevěstu, sledujte, jak k vám kráčí. A nevěsto, nemusíte k oltáři spěchat. Váš milý vás sleduje, podívejte se na něj také, usmějte se, mrkněte na něj ... Jen se nedívejte na boty, raději si ty dlouhé šaty přizvedněte.
  • Ženichu, poděkujte za nevěstu tomu, kdo vám ji předá. U oltáře ji chytněte za ruku (klidně propleťte prsty)/kolem pasu,... Sem tam se na sebe podívejte. Nevadí, když se pohledem vždy nestřetnete, může se na toho druhého podívat klidně jen jeden z vás.
  • Při navlékání prstýnků bývá zábava a chce to klid, ale taky by to chtělo nějaký pohled z očí do očí a úsměv. A zase - nespěchejte!!!
  • Polibek bych prosila trošku delší a bokem ke mě, pěkně si to vychutnejte, ať mám dostatek času na více fotek.
  • Pak se fotí podpisy. Za mě je tahle fotka úplně zbytečná, ale nebojte, udělám ji. Jen prosím nevěstu, aby držela či položila květinu tak, aby mi nevadila ve výhledu na to, jak se podepisuje.
  • Následují gratulace a zde fotím jen pár "důležitých lidí".
  • Poté bývá odchod špalírem z obřadní síně, který je často provázen potleskem. Zde také nespěchejte, můžete udělat nějaké radostné gesto, protože to oficiální je za vámi a začíná zábava. Také se můžete zastavit, políbit a pokračovat. Udělejte trošku „divadlo“.
  • Tím je za vámi to nejdůležitější a můžeme fotit dál. Ale to už na vás budu moct mluvit, takže nepotřebujete manuál.

Galerie